TÜM ÜRÜNLERDE GEÇERLİ PEŞİN FİYATINA 3 TAKSİT FIRSATI - GDX MARKALI TÜM ÜRÜNLERDE HAVALE İLE ALIMLARDA %10 İNDİRİM - GDX MARKALI TÜM IŞIKLARDA 5 YIL GARANTİ - 1.000 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO - HER SİPARİŞİN %5'İ KADAR PARA PUAN KAZAN

Softbox Nedir?

Softbox Nedir?

Ürün, portre ve ticari fotoğrafcıların stüdyo fotoğraflarında harika işler ortaya çıkarmasını sağlayan mükemmel icat softbox aslında bir ışık değiştiricidir.

Genellikle ışığı yumuşatarak daha doğal ve gölgeleri azaltılmış bir aydınlatma sağlar. Bir fotoğrafçı olarak, softbox'un ne olduğunu anlamak ve nasıl kullandığını bilmek önemlidir.

Softbox, iç kısmında bulunan yansıtıcı malzeme ve dışında yer alan opak bir kumaş ile oluşur. Işık kaynağı softbox'un içine yerleştirilir. Işık, içteki yansıtıcı malzeme sayesinde yayılır ve dıştaki opak kumaş, ışığın daha yumuşak be homojen bir şekilde ortama dağılmasını sağlar.

Softbox'un kullanımı, fotoğraf çekimlerinde veya video çekimlerinde istenilen aydınlatmayı elde etmek için yaygın olarak tercih edilir. Özellikle portre çekimlerinde, ürün fotoğrafçılığında ve stüdyo ortamlarında kullanılarak daha profesyonel ve estetik sonuçlar elde edilebilir.

Softbox'un farklı boyutlarda ve şekillerde çeşitleri bulunur. Küçük boyutlu softbox'lar genellikle tek bir konuya odaklanmak için kullanılırken, daha büyük boyutlarda olanlar geniş alanları aydınlatmak için tercih edilir. Ayrıca, farklı şekillerdeki softbox'lar da özel aydınlatma efektleri elde etmek için kullanılabilir.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

Yorum Ekle

Eposta adresinizi kullanıcılar tarafından görüntülenmez
Yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır
Whatsapp Sipariş